Ísť bývať do nezariadeného prenajatého bytu či domu má svoje pre a proti. Záleží aj od vašej momentálnej individuálnej situácie a životných podmienok. Je to iné keď ste študent a iné ak ste mladá rodinka.
Nevýhody:
- Zaberie to oveľa viac práce, času a samozrejme financií.
- Je možné, že sa vám to nebude hodiť do ďalšieho bývania a preto to so sebou nesie riziko ďalších potencionálnych starostí, čo s tým pri ďalšom sťahovaní.
- Je výhodnejšie nekupovať si veľa vecí, preto si na ratanový nábytok na terasku radšej ešte chvíľu počkajte.
- Väčšina podnájmov má v zmluve napísané, že byt musíte odovzdať presne v takom stave v akom ste ho prevzali. To sa vzťahuje aj na steny. Veľakrát to znamená to, že dekorácia bytu je výrazne chudobnejšia, pretože väčšine ľudí, sa nechce stráviť hromadu času vŕtaním, aby za rok či dva pri svojom sťahovaní odstraňovali klince a opravovali steny. Toto však má svoje riešenie – existuje mnoho tipov na to, ako vkusne vydekorovať svoj byt, bez jediného vŕtania alebo zatĺkania klincov.
- Musíte myslieť racionálne, aj keď viete, že do momentálneho bytu by sa vám hodil drevený stolík na mieru trojuholníkového tvaru, viete, že do budúceho väčšieho bytu, sa to veľmi pravdepodobne hodiť nebude a máte s tým hneď viac starostí ako radostí. V rámci flexibilnosti a veľmi pravdepodobnej zmeny veľkosti priestorov odporúčam rozkladací stôl. Podľa potreby ho rozložíte, či zložíte.
Výhody:
- Požívaný nábytok sa veľa ľuďom štíti a preto sú veľmi radi, že majú možnosť, kúpiť si svoj vlastný.
- Nezariadené byty sa prenajímajú za lacnejšie peniaze.
- Samozrejme miniete určité finančné úspory za nábytok, zároveň ak budete kupovať rozumne s tým, že nábytok sa vám v podstate musí hodiť do ďalšieho bývania, v podstate investujete do svojho a tým pádom ušetríte (keďže zariadené byty sa prenajímajú za viac).